שדרוג WOW למטבח בצעד אחד פשוט

לכל מטבח יש מרכז. נקודת פוקוס אחת שיכולה לתפוס את תשומת הלב ולהדגיש או לטשטש את העיצוב אשר מסביבה. המטבח שלנו יכול להציג משטחי עבודה ריקים ונקיים בעלי עיצוב מינימליסטי, או לחילופין עיצובים כפריים עמוסי פרטים אקלטקטיים מרהיבים. אבל בסוף, אותה נקודה שנבחר לשים עליה את הדגש במטבח יכולה לתפוס את תשומת הלב ולחבר את הכל ביחד.

אחד השיקולים החשובים ביותר בכניסה לשיפוץ במטבח, בין אם גדול או קטן, הוא שימת דגש על הנקודה הספציפית הזו ונקודה זו היא הברז שתבחרו להציב בנקודה המרכזית ביותר בחלל המטבח שלכם.

הכיור מאז ומעולם היה מרכז ההתרחשות של חדרי המטבח והאביזר המשמעותי ביותר בו. בשעה שישנם מטבחים בהם אין תנורים, או בלנדרים, אין מטבחים בלי כיור. לכן, עיצובי המטבח מכוונים לרוב לשילוב עיצובי הברז באופן המושלם ביותר בתמונה הגדולה של המטבח. כשאתם נכנסים לשיפוץ, מעבר לפרטים הגדולים פיזית, יש לשים לב לדגש המיוחד הזה שיכול לקחת את המטבח שלכם למקום של 'וואו', עם בחירה פשוטה אחת.

למרבה המזל ישנם דגמים רבים ושונים של ברזים אשר יכולים להתאים למטבחים רבים בעלי מגוון עיצובים רחב.

פונקציונליות

השיחה הראשונה על עיצוב צריכה להתחיל מבחירה בברז שישרת אתכם באופן הטוב ביותר ויהיה מותאם לצרכים האישיים שלכם. עיצובים יכולים להגיע במגוון אופנים, אך ראשית כדי להבין מה המשימות שאנחנו מעוניינים שהברז יעמוד בהן. הנה כמה קריטריונים דיכוטומיים שיוכלו לעזור במיון הראשוני:

  • האם אנחנו רוצים פיה נשלפת או פיה אשר אינה נשלפת?
  • האם ברצוננו הפיה הנשלפת לכיווננו או כזו הנשלפת כלפי מטה?
  • האם אנחנו רוצים ברז בתפעול ידני או ברז אלקטרוני אשר יכול להתחיל ולהפסיק את זרימת המים במתן פקודה ללא מגע יד אדם?
  • איזה מזלף אנחנו רוצים? בעל מצב אחד בלבד או יותר?
  • מה החומרים אותם נרצה לראות בשימוש? ישנם ברזים העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה אשר מגיעים כיום במחירים נוחים אשר עשויים להפוך אותם למועדפים בעיני אוהבי הסביבה.


אלגנט

מטבחים בעלי עיצוב אלגנטיים המשלב קווים נקיים ומודרניים עשויים להיות מוחמאים מברזים גבוהים המדגישים את הנראות של אזור הברז והכיור ומושכים את העין. ההעדפה הברור בישראל הינה לברזים בגוון כרום, אך הטרנד העולמי מכוון לברזים בגימורים שונים עם התמקדות מיוחדת בגימור השחור.


יוקרתי

פודיז הנהנים מכישוריהם הופכים פעמים רבות את המטבח לאחד החדרים המרכזיים בבית ולעיתים אף חוויית האירוח כולה עוברת להתקיים שם. מטבחים המחפשים את הנראות של מטבח שף מקצועי עשויים להעדיף עיצובים איטלקיים, מהודקים ופונקציונליים בעלי פיות נשלפות אשר מאפשר נוחות מעוצבת.

 

כפרי

מחפשים עיצוב שהוא יותר אולד סקול? חיבורים לעיצובי פרובנס כפריים ונושנים? מטבחים מהסוג הזה יוחמאו דווקא מנראות פחות מתקדמת של ברזים בעלי פיה שאינה נשלפת.


עולם הברזים הוא גדול ורחב וכל עיצוב יכול למצוא בדיוק את הברז שיחמיא לו תוך השתלבות מקסימלית עם הצריכים של בני המשפחה המשתמשים במטבח ביום יום. מצאו את הברז שלכם ותרימו למטבח שלכם בשדרוג 'וואו'.

דלג לתוכן העמוד