חדר אמבט קטן?

חדר אמבט קטן הוא נחלתם של בעלי דירות רבים בארצנו (שגם היא די קטנטונת בעצמה…).

כנראה שהצורך בחיסכון בשטח לטובת הגדלת הסלון או החדרים, גרם לאדריכלים רבים ליצור חדרי אמבט קטנים וקומפקטיים שאולי מאוד פרקטיים מבחינת המקום, אך קשים לעיצוב וקצת מעצבנים בחיי היומיום, כששני בני זוג ועוד ילד מנסים לצחצח שיניים, ועוד לא דיברנו על איפה מכניסים את מכונת הכביסה…

אם גם בדירה שלכם יש חדר אמבט קטן, קחו בחשבון שזו לא גזרת גורל! הנה כמה דרכים להגדיל ולהפוך את החלל למרווח יותר ובקלות.

אביזרי אמבטיה

דרכים להקניית תחושה של מרחב בחלל האמבט


בחרו בעיצוב מודרני

העיצוב המודרני (בייחוד לעומת הכפרי) הוא העיצוב המומלץ לחללים קטנים מכמה סיבות. ראשית, העיצוב המודרני מאופיין בקווים ישרים ונקיים, דבר שיוצר סדר בחלל מבחינה ויזואלית ולכן יוצר אשליה של חלל גדול יותר. שנית, העיצוב המודרני לא מחייב שימוש בדקורציות רבות או רהיטים, כך שהחלל ממילא יהיה פחות עמוס ולכן גם יישאר בו מקום רב יותר.

 

סלקו מחדר האמבט כל מה שלא חייב להיות שם

אם כבר הזכרנו סדר, עדיף לפני הכל לעשות סדר רציני בחלל האמבט ולראות מה תוכלו להוציא ממנו, גם אם זה נראה לפעמים נוח שהוא נמצא שם. בכל זאת, סל הכביסה לא תמיד חייב להיות צמוד לאמבט ולא יקרה כלום אם המגירונים מפלסטיק יעברו למרפסת השירות.

 

שדרגו את מוקד המשיכה המרכזי בחלל

זהו את מוקד המשיכה של העין בחלל האמבט ושדרגו אותו מבחינת צבעים, אביזרי אמבטיה וכאמור, סדר. ניתן להחליף את ראש המקלחת הגדול והמגושם בראש מקלחת מודרני מעוצב ויוקרתי, או פשוט להחליף את מערכת התלייה במקלחון לאחת מעוצבת יותר. אם מוקד המשיכה של העין הוא דווקא הכיור, דאגו לברז קטן אך דקורטיבי. כמובן שאם בחלל קיימת אמבטיה, שקלו בהחלט להחליף אותה במקלחון למטרות חסכון במקום ונוחות. אמנם מדובר בשינוי מעט יותר יקר מאלו שהזכרנו מעלה, אך כזה שיכול לעשות הבדל משמעותי.

 

הוסיפו אביזרים שיגרמו לחלל האמבט להיראות גדול יותר

קיימים אביזרים לאמבט שיכולים ליצור אשליה של גודל ולא רק בחלל האמבט: ניתן להוסיף למשל מראה גדולה שיוצרת אשליה של חלל גדול יותר כי היא משקפת את מה שמולה (ועדיף למקם אותה מול החלון), וילון שקוף שיסייע לחדר להיראות פחות מחניק וכד'.

אם אתם יכולים, החליפו ארונות וארוניות בולטות ורחבות לארוניות ארוכות וגבוהות יותר, או לארוניות שממוקמות גבוה. ניצול הגובה הוא קריטי בכל חלל קטן, בייחוד משום שיש לנו נטייה לשפוט את גודל החלל לפי המקום שיש על הרצפה.

 

שלבו כמה שיותר צבעים בהירים בחלל

מעבר לעובדה שצבעים בהירים משתלבים מצוין עם חדרי אמבט כי הם נותנים לנו את התחושה של ניקיון, צבעים בהירים ובייחוד צבע לבן יקנו תחושה של רווח ואור בחלל.

לכן, תוכלו לצבוע את הקירות בצבעים בהירים, להחליף קרמיקה ישנה לבהירה יותר (אם יש לכם את האפשרות) או להוסיף אפילו בריקים וטפטים בהירים בטוב טעם לאזורים ריקים על הקירות בחלל האמבט. תוכלו לשלב גם נורות צמודות תקרה בעלות אור לבן ולא צהוב, שיעשו את העבודה נאמנה.

 

דלג לתוכן העמוד