במרכז חדר האמבט... קבלו את הכיור!

נוכל לומר בביטחון רב כי רובנו לא מודעים לכוחו של הכיור בכל הנוגע לעיצוב ונוחות השימוש בחדר האמבט.

מעבר לכך שהכיור הוא אחד הכלים השימושיים ביותר בחדר האמבט, לרוב הוא נמצא במיקום מרכזי בחלל, דבר המקנה לו את היכולת להשפיע על הטון העיצובי גם בחדרי אמבט קטנים.

במאמר הבא נסקור כמה טרנדים בבחירת הכיור, נכיר לכם כמה סוגים חדשים של כיורים מפתיעים במיוחד וניתן כמה טיפים קלים לביצוע לשימוש בכיור כאביזר עיצובי בחדר האמבט.

כיור מונח

כיורים מונחים


כיור מונח הוא אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב חדר האמבט בשנים האחרונות. מעבר לנוחות ההתקנה, השימוש והחיסכון במקום שמאפשר הכיור המונח, חשוב לציין גם את המראה היוקרתי והוינטג'י שהוא מקנה לחדרי האמבט.

אז כיצד בוחרים כיור מונח בצורה נכונה? המרכיב החשוב ביותר שיש להתחשב בו בבואנו לבחור כיור מונח הוא הגודל. אנו מודים שאין כמו כיור גדול ומרשים בחדר האמבט, אולם כאשר החלל מצומצם הכיור עלול להיראות מעט תלוש.

לכן, שימו לב שאתם בוחרים גודל כיור בפרופורציה הנכונה לחלל. תוכלו לשחק עם העומק לעומת הגודל של הכיור ובכך להשיג את ההתאמה המושלמת.

תוכלו להשוות למשל בין סגנונות שונים של עומק, גודל וצורה בין כיור אליפטי, או משולש.


ואם כבר הזכרנו את נושא צורת הכיור, הכיור המונח כאמור נע בין מראה יוקרתי לווינטג', אולם הוא בהחלט יכול להתאים לעיצוב מודרני, כאשר הצורה משחקת תפקיד מרכזי באופי שמשדר הכיור.

כך למשל, לעיצוב בסגנון חמים או וינטג'י לחדר האמבט, רצוי לבחור בכיור מונח בצורת קערה, לעיצוב מודרני יותר תוכלו לבחור בכיור מרובע ולעיצוב מעניין תוכלו לבחור בשאר הצורות הקיימות והפחות קונבנציונליות כגון כיור רחצה ALBE של פלסאון ועוד.

 

כיורים מונחים

צבע הכיור

המרכיב האחרון שחשוב לקחת בחשבון בבחירת הכיור הוא הצבע.

רובנו רגילים לצבע כיור לבן ובאמת יש בבחירה זו היגיון, שכן לבן משדר ניקיון, סדר וכד' – אווירה שבהחלט נרצה בחדר האמבט.

אולם, לאמיצים שבינינו ואלה שמוכנים יותר להעיז, קיימים גם הכיורים בצבע שחור שיכולים להוות שבירה חיובית של הצבע הלבן הדומיננטי בחלל ולהפוך כל חדר אמבט למעניין ומפתיע.

אגב, הכיורים בצבעי שחור באים בסגנונות עיצוביים שונים כך שתרגישו חופשי להשתמש בטיפים שהזכרנו בפסקאות הקודמות.

כיורים תלויים, מונחים ופתרונות יצירתיים לחדר האמבט

על אף אהבתנו הרבה לטרנד הכיורים המונחים, קיימים חדרי אמבט שמסיבות שונות לא מאפשרים התקנה של כיור מונח. אולם, וודאי תשמחו לשמוע שקיימים פתרונות גם למקרים כאלה, כגון כיורים הניתנים הן לתלייה והן להנחה.

במידה ואתם חוששים שכיורים כאלה יקנו לחדר האמבט מראה סטנדרטי מדי, אל דאגה.

הכיורים מגיעים בעיצובים מרובעים או עגולים שיוכלו להתאים בקלות לכל עיצוב שרק תבחרו ובנוסף, ניתן להתקין אותם בחדרי שירותים, או בחדר אמבט משני בבית ובכך להעניק לשני החללים מראה שונה, מעניין ומותאם לגודל החדר.

דלג לתוכן העמוד