תגידו שלום ולא להתראות לבעיות הניקוז!

בעיית ניקוז בחדר האמבט היא מאוד מוכרת לצערנו ויכולה לגרום בעיות רבות מלבד עוגמת הנפש הכלולה בבריחה תמידית של המים או בהצפה של החלל בכל פעם שמישהו מתקלח.

לצד כל הפתרונות היצירתיים הקיימים לפתרון הבעיה, קיים גם פס ניקוז (תעלת ניקוז) חדשני שהולך ותופס תאוצה בעולם שיפוץ ועיצוב הבית, הודות ליכולתו לגרום לירידה יעילה של המים, תוך שמירה על אסתטיות והרמוניה ברצפת חדר האמבט.

פסי ניקוז

מהו פס ניקוז?


פס ניקוז הוא פתרון מהפכני ופחות מוכר ביחס לקופסת הניקוז המוכרת, שנועד לקלוט את המים הזורמים מהמקלחון, לתחום את כיוון זרימת המים החוצה ובכך למנוע את מגוון הבעיות הנובעות מרטיבות תמידית בחדר האמבט.

פס הניקוז הוא דק לרוב, מידותיו ניתנות להתאמה ביחס למקלחת הביתית הקיימת והוא מגיע בשלל עיצובים שונים, מתוכם ניתן לבחור את העיצוב המתאים ביותר למראה המקלחת הקיים.

 

במה שונה פס הניקוז מפתח ביוב עגול המוכר לנו?


הבעיה העיקרית ממנה סובלים בעלי מקלחונים קטנים וגדולים כאחד, היא פתח הניקוז הקטן מדי, שאינו מצליח לקלוט את כל המים. במקרה הטוב, בחירה במכסה בעל חורים גדולים יותר יפתור את בעיה, אולם במקרה הפחות טוב, יוסר המכסה לחלוטין לשם שיפור הזרימה. בנוסף, מיקומו של פתח ביוב העגול והמוכר יהיה לרוב במרכז רצפת המקלחון, דבר המקשה על איסוף המים מגבולות המקלחון.

לעומת זאת, פס הניקוז מאפשר לפרוס את פתחי הניקוז מרצפת המקלחון ממקומות שונים בהתאם לצורך הקיים, באופן בו המים יזרמו באופן שווה. חשוב לציין כי התעלה מתחברת אל הפתח הביתי, ללא צורך בשינויים.

הפס משתלב באופן הרמוני עם עיצוב האמבט וקווי הריצוף הישרים, כאשר ניתן יהיה להתקין אותו בגבולות רצפת המקלחון או במקביל לריצוף, ובכך, לקבל מראה פחות "בולט". פס הניקוז מאפשר למעשה לקבל רצפת מקלחון מושלמת ואסתטית שתשתלב עם כל עיצוב חדר אמבט.

 

כיצד להתאים את פס הניקוז למקלחת?

 

השלב הראשון בבחירת פס הניקוז הוא בדיקת העומק הקיים במקלחת, החיוני להחלטה לגבי סוג התעלה שתותקן. אגב, התקנת תעלת ניקוז גבוהה אפשרית בבניינים חדשים ובבניינים ישנים. שנית, יש לבדוק מהו פס הניקוז הרצוי, ביחס לשיפוע הניקוז הקיים כבר במקלחון.

במקרים מסוימים, ניתן למשל, להתקין פס ניקוז נמוך יותר ביחס לרצפת המקלחון, דוגמת זה של פלסאון, ובכך לקבל ניקוז מושלם בשילוב כיסוי הנירוסטה המעוצב, אולם הדבר תלוי בעומק הקיים בפתח הניקוז הקיים ברצפה.

מעבר לכך, ניתן להתקין פס ניקוז המשולב עם אריחי האמבט ובכך, להסתיר את קיומה של תעלת הניקוז ולקבל רצפה בעלת מראה הרמוני, אך עדיין בעלת ניקוז מספק (שני סוגי פסי הניקוז קיימים בסדרת SHOWER LINE של פלסאון).

לסיכום, נציין רק כי קיימת חשיבות רבה לבחירת פס ניקוז המיוצר על ידי חברה אמינה ואיכותית, המייצרת אותו מחומרי הגלם המשובחים ביותר, שהרי קיימים סוגים שונים של פסים שונים זה מזה באיכות המוצר.

זכרו כי חשוב לבחור פס שיאפשר ניקוי טוב לאורך תקופה בלי לסתום הניקוז. התקנתו של פס ניקוז לבדה, ללא בחירה נכונה של מוצר איכותי, יכולה להביא בדיוק לאותן בעיות של הצפת מים בחדר האמבט, עובש וכיו"ב.

דלג לתוכן העמוד