כל מה שצריך לדעת על שיפוץ חדר אמבט בתקציב מוגבל

בניגוד להרבה שיפוצים אחרים שאולי תעשו ברחבי הבית, שיפוץ חדר האמבט הוא כולו בשבילכם. נכון, יעברו בחדר האמבט גם לא מעט אורחים, אבל הם לא הדאגה העיקרית שלכם. שלא כמו בסלון למשל, חדר בו אחת המחשבות העיקריות היא על אירוח נוח, בחדר האמבט תחשבו על היום-יום שלכם, על איך אתם נהנים מהמקלחת, מה גודל המראה שמתאימה לכם והיכן בדיוק תרצו למקם את התאורה בדרך הנוחה ביותר. מסיבה זו, למרות שלרוב שיפוץ חדר אמבט יכול לעלות לא מעט, תוכלו לעשות זאת גם תחת מגבלות תקציב, כל עוד אתם מחליטים מראש מה הכי חשוב לכם וזוכרים לא להתפשר במקומות הקריטיים. אז איך מתחילים? הנה 3 טיפים לשיפוץ חדר אמבט בתקציב מוגבל!

 

שיפוץ חדר האמבט בתקציב מוגבל

אל תשתגעו עם הקרמיקה

קרמיקה ואריחים יהיו בין ההוצאות הגדולות שלכם בשיפוץ חדר האמבט. לא רק שמדובר ברכיב שהוא לרוב יקר במהותו, אלא שזמן העבודה של קבלן השיפוצים שמניח אריח אחר אריח הוא זמן עבודה יקר, שעדיף לנצל אותו למטרות אחרות. אז איך פותרים את זה? ראשית, אין צורך להחליף אריחים בכל חדר האמבט. תוכלו לבחור להדביק אריחים רק על הרצפה ועל חצי מהקיר. קיר שחציו התחתון אריחים וחציו העליון צבע נעים, המחמיא לאריחים, יכול להיות פתרון יפה, יצירתי וחסכוני בעלויות. אם יש אריח יקר שמאד מאד אהבתם, אתם לא חייבים להשתמש בו לכל הריצוף, אלא לבחור להשתמש בו כדגש. למשל, במרכז ריבוע של 12 אריחים קטנים, הניחו אריח אחד גדול, יקר יותר. באופן זה האריח היקר יודגש אפילו עוד יותר ויקבל את תשומת הלב המגיעה לו ואתם תחסכו בתקציב.

 

רענון פשוט של צבע

אם אין לכם תקציב גדול, גם רק שינוי בצבע חדר האמבט יכול להיות מספיק כדי לרענן את החדר ולהביא לשינוי המיוחל. כיום קיימים שלל סוגי צבעים, בעלי מרקמים וטקסטורות שונות, המיועדים במיוחד לחדר האמבט, דוחים לחות ורטיבות ומוסיפים קסם לכל חדר. צביעת חדר אחד, אפילו אם תבחרו בצבע יקר במיוחד, לא תעלה לכם יותר מדי וניתן לבצע אותה אפילו פעם בשנה, לשם הרענון.החליפו את הכלים הסניטריים בחדר

קשה לנו להאמין לפעמים כמה הפרט הכי קטן יכול לשנות מראה של חדר. ברז מלוכלך, עם שאריות אבנית, עובש או חלודה, יכול לגרום לכל חדר אמבט, אפילו המפואר ביותר, להראות משמעותית פחות טוב. על מנת לגרום לחדר האמבט שלכם למצות את הפוטנציאל שלו, אך עדיין להישאר במסגרת התקציב, תוכלו לבצע החלפה של כל הכלים הסניטריים והאביזרים בחדר. החליפו את מושב האסלה, את וילון האמבטיה, את מחזיק מברשות השיניים, את הברזים ועוד. על מנת לחסוך אף יותר בהוצאות, תוכלו לבחור מוצרים מסדרת מוצרים ללא קידוח, שגם יחסכו לכם הוצאות של התקנה, גם יחסכו בלגן ולכלוך בהחלפה, וגם, ואולי בעיקר, ישפרו פלאים את מראה חדר האמבט. זכרו, אפילו החלפה של ראש מקלחת באחד מרשים יותר יכולה לעשות הבדל משמעותי, מבלי לקרוע את הכיס!

דלג לתוכן העמוד