טרנדים חמים בחדר האמבט והמטבח

לשמחתנו, שנה חדשה מביאה עמה, בנוסף לרוח חדשה ומרעננת, גם טרנדים חדשים ומרגשים לעיצוב הבית ובפרט, לחדר המטבח והאמבט. שני החללים האלו לא תמיד מקבלים את תשומת הלב הראויה להם, אך נראה שלשנת 2018 יש את הפוטנציאל לשנות את המצב. אז אם אתם חובבי עיצוב, או סתם מעוניינים לשפר את מראה המטבח או חדר האמבט, קבלו מידע שימושי ועצות מעשיות אודות הטרנדים החמים לשנת 2018 מבחינת הגוונים, הסגנון והאווירה.

השראה מעולם הטבע בשילוב עומק ודרמטיות

שנת 2018 נראית ככזו שתיקח צעד אחד קדימה את טרנד ההשראה מעולם הטבע, המוכרת לנו משנים קודמות. השראה זו תתבטא בשילוב גוונים ירוקים, צמחים ודקורציות הקשורות לבעלי חיים במרחבים שונים בבית וביניהם גם במטבח או בחדר האמבט. אולם, את צבעי הפסטל והצבעים הבהירים יותר שאפיינו את השנה החולפת יחליפו גוונים כחולים עמוקים, סגולים וכאמור, ירוקים כהים. בהתאם, האופי הכללי של העיצוב ישדר אוירה אומנותית ומעט "רצינית" יותר. הגוונים והסגנון העיצובי יבואו לידי ביטוי בבית החל מצבע הקירות ועד לאלמנטים עצמם שנוסיף לחלל, כאמור.

 

עיצוב חדר האמבט

הלכה למעשה: הטרנדים החמים באמבט ובמטבח

שנת 2018 מביאה עמה לא רק טרנדים, אלא גם דרכים חדשות ויצירתיות לשילוב הטרנדים בעיצוב הבית. חומר אחד שקיבל תשומת לב יתרה בזמן האחרון הוא המתכת, על סוגיה השונים. בהמשך לכך ניתן לומר כי המראה המטאלי, במיוחד בתוספת של אלמנטים מאבן או עץ, יעשה את העבודה נאמנה.

באשר לחדר האמבט, כיורים בסגנון אבן יחליפו את מראה השיש החלק והמסורתי, ברזים מנחושת או ממתכת בגווני חום, צהוב או אדמדם ישלימו את המראה העמוק שאנו מחפשים וארונות מעץ בשילוב ידיות בעיצוב עתיק יהיו תוספת מושלמת לחדר אמבט טרנדי במיוחד. כיורים המעוצבים מאבן מחוספסת יכולים להשתלב מצוין גם במטבח וזה נכון גם לגבי ברזי מתכת, במיוחד בתוספת של מדפים או ארונות עץ במראה עתיק או טבעי.


ומה עם המראה המסורתי?

 

עיצוב חדר המקלחת

ניתן לשמור על מראה נקי יותר המשלב קרמיקה או שיש בגוון לבן עם אריחי גרניט או במראה רטרו. בנוסף, ניתן להחליף את ידיות ארונות המטבח או האמבט בידיות במראה עתיק ולהוסיף מראות בעלות מסגרת עבה עם גימורים. מדפי עץ, שרפרף עץ דקורטיבי או אפילו רהיטים בסגנון כפרי ישתלבו מצוין הן במטבח והן בחדר האמבט. חשוב לציין כי שילובים כאלה מומלצים עבור מי שלא מעוניין לשנות לחלוטין את מראה החלל, אלא להוסיף לו נגיעות טרנדיות שעדיין שומרות על מראה קלאסי.

 

כמה טיפים עיצוביים

בין אם מדובר בחדר אמבט ובין מדובר במטבח, חשוב מאוד לא לעשות "מישמש" עם סגנונות עיצוביים שונים. לדוגמא: אם החלטתם על מראה אומנותי יותר לחדר האמבט, סלסלאות קש לא בהכרח יתאימו למראה העמוק והכבד יותר שאתם מחפשים.

לעומת זאת, אם החלטתם לעצב את המטבח בסגנון כפרי קליל, צביעת הקירות בגווני חום או סגול, על אף הטרנדיות שבגוונים הללו, לא יתאימו ולכן עדיף לשמור על קירות בצבע בז' או צבעים עתיקים בהירים (בתוספת של ריהוט מעץ עתיק וכהה יותר

דלג לתוכן העמוד