נעים להסתיר - מיכלי הדחה סמויים

מיכלי הדחה סמויים אינם מוצר חדש בנוף השירותים וחדרי האמבט בעולם. הם מוצר מתפתח אשר עשה דרך ארוכה וככל מוצר שכזה, גם עבר שכלולים, שדרוגים ושיפורים לאורך התקופה בה הוא נמצא איתנו.

בתחילת דרכו יצר לעצמו מיכל ההדחה הסמוי את השם של הילד הרע של חדרי האמבט, נראה יפה כלפי חוץ, יסחוף אותך בסטייל שלו, תרגיש שהוא חייב להיות שלך ואז, ברגע שתצוץ הבעיה הכי קטנה, תצטרך לשבור את הראש (ואת הקיר) על מנת להתמודד איתו.

ובכן, הרבה השתנה והגיע הזמן לשבור מיתוסים, במקום לשבור קירות, בכל הנוגע למיכל הדחה סמויים. מוכנים?

 

לא חייבים לחצוב!

רבים חושבים שעל מנת להתקין מיכל הדחה סמוי ישנו צורך לחצוב אל תוך הקיר הקיים ולפנות חלל אשר בתוכו מותקן מיכל ההדחה.

כמובן, שעם תכנון מוקדם כבר בשלב הבניה, השאלה הזו נחסכת מכם, אבל מה אם היום, בבית הקיים שלכם, אתם רוצים לעבור למיכל נסתר?

ובכן התשובה המשמחת היא שאין צורך בעבודות חציבה או פירוק של קיר קיים. התקנה חכמה של חיפוי גבס תייצר קיר גבס חדש אשר יכיל בתוכו את המיכל החדש.

 

לא צריך המון מקום

האם יש צורך לאבד חלק גדול מהחלל של חדר השירותים או האמבט על מנת להתקין את האסלה הסמויה, היא שאלה שעולה לעיתים קרובות.

החדשות הטובות הן שהתשובה היא לא. התקנה של מיכל סמוי, מחופה בקיר גבס, עם אסלה תלויה תדרוש בין 70 ל75 ס"מ. בערך אותו מרחב שתופס כעת (או יתפוס, אם אתם עדיין בשלב התכנון) המונובלוק הרגיל.

 

אסלה תלויה

בלי לשבור קירות!

ישנם אינסטלטורים אשר אינם מתמחים בטיפול באסלות סמויות והשרישו את המנהג לשבור את הקיר על מנת לטפל במנגנונים המוסתרים.

האמת היא שבכל התקלות במנגנוני מיכלי ההדחה הסמויה ניתן לטפל דרך פתח הגישה, הנפתח באופן מתוכנן מראש, דרך פאנל הדחת המים.

 

איך יודעים מה לבחור?

ובכן, גם נקודה זו אינה סימן שאלה משמעותי וגדול כפי שנהוג לחשוב.

ישנו תקן ישראלי הבוחן את המיכלים הסמויים האלו כראוי ומאפשר לכל לקוח המעוניין במוצר בטוח ואיכותי את השקט הנפשי של בחירה על פי התקן.

זו נקודה חשובה אשר כדאי לבדוק לעומק עם המתקין או האינסטלטור המטפל באסלה הסמויה שלכם, אל תתפשרו על מוצרים שלא עברו בחינות ובדיקות מחמירות והתאמה לתקן הישראלי.

 

אבל מה יחזיק את זה?

רבים חושבים שיש צורך בבניית מתקן או מדרגה פנימית לתמיכה במנגנון מיכל ההדחה הסמוי בתוך הקיר וחושבים כי מדובר בהליך מורכב ומסובך שמייקר את התהליך או עשוי לגרום לבעיות בהמשך הדרך. גם כאן המציאות פשוטה יותר והסוגיה נפתרת בקלות על ידי מסגרת מתכת המחזיקה את מיכל ההדחה בבטחה ובמקום, ללא חשש.

לסיכום, אם היה לכם ספק כלשהו או דעה קדומה בנוגע לכדאיות של התקנת מיכל הדחה סמוי, אנחנו ממליצים שתתנו לעניין מחשבה נוספת. היום, מדובר בהליך פשוט וכדאי שיכול לשפר את העיצוב של חדר השירותים או האמבט לרמות וגבהים חדשים

לכל מיכלי ההדחה הסמויים באתר פלסאון >>

דלג לתוכן העמוד