איך תתאימו את חדר האמבט לילדים

כיום, חדרי אמבט נפרדים להורים ולילדים, הם כמעט סטנדרט בכל בניה חדשה או שיפוץ, אך ההסתכלות על התאמת חדר האמבט של הילדים עבור לקוחותיו הקטנטנים, הינו קונספט חדש. מובן מאליו שכאשר מגיעים לעיצוב או בנייה מחדש של חדר אמבט עבור הילדים, כדאי להתאים מראש את העיצוב ואביזרי האמבט לקוטן קומתם של המשתמשים הצעירים ולטעמם העיצובי הצבעוני והצעיר. אך גם אם חדר האמבט שלהם כבר מעוצב וגמור לחלוטין, עדיין ישנם לא מעט שיפורים שתוכלו להכניס על מנת ליצר נוחות מרבית עבורם.

אחת מנקודות התורפה המרכזיות בחדר האמבט של הילדים הוא הכיור. יודע כל הורה עם ותק מינימלי כי הכיור הוא מוקד להשפרצות או טיפוסים, הוא כמעט תמיד לא נוח ולא נגיש לילדים וזו הנקודה בה הם נדרשים להכי הרבה עזרה. היום כבר יש פתרונות רבים ומגוונים לצוואר הבקבוק הזה בחדר האמבט.

 

בחירת הכיור

ראשית, יש לאמר, ניתן כמובן למקם מראש את הכיור מעט נמוך יותר מכיורים המיועדים לקהל המבוגרים ובכך להנגיש את המתקן כולו עבור הילדים. אך אם מסיבות כאלו או אחרות אינכם רוצים בכך, או מעוניינים בכך, רצוי לבחור בכיור גדול בעל קיעור עגול על מנת למנוע את ההשפרצות עד כמה שניתן. כמו כן, כדאי למקם את פתח יציאת המים מן הברז באופן כזה שהמים ישפכו מעל לחור הניקוז.

 

בחירת הברז

אם במרבית המקרים, כיור הינו כלי קיבול בעל מטרה ברורה וסטנדרטית, עולם הברזים הינו עולם גדול, מגוון ועמוס פרמטרים וחידושים. עבור ילדים מומלץ לבחור ברזים אשר מנגנון פתיחת המים בהם אינו סיבובי או מורכב. כיום קיימים ברזים ביתיים המאפשרים את הזרמת המים באמצעים אלקטרונים, או באמצעות לחיצה על כפתור, זאת בנוסף לברזים המופעלים באמצעות ידית אשר אם תבחרו בהם מומלץ לבחור בידית ארוכה ונוחה לתפעול עבור הילדים. רוצים ללכת צעד אחד יותר חדשני? חברת מדגל מייבאת את מותג היוקרה האיטלקי medici אשר מייצרים ברזים בעלי תרמוסטט מובנה אשר מונעים זרימה של מים בטמפרטורה הגבוהה מ-38 מעלות צלסיוס ובכך מונעים את סכנת הכוויה ממים שחוממו יתר על המידה.

 

עמדת הכיור אינה המיקום היחיד בחדר האמבט הדורש את התאמתו לילדים. גם אזור האמבט או המקלחון יכול להסתייע בכוונון מחדש על מנת לדאוג לרווחתם של גמדי הבית. גם כאן ניתן כמובן לבחור בברז מדיצ'י בעל התרמוסטט המובנה, אך כפי שכבר הבנו, ישנם עוד ברזים רבים שיכולים להתאים למשימה. אחד מהם הוא ברז מסוג "ארבל" המעוצב באופן א-סימטרי, כך שידית השליטה בזרם המים ובטמפרטורה מוצבת הלכה למעשה מעל צינור המים הקרים. ההיגיון העומד מאחורי העיצוב המחוכם שואב מהעובדה שנקודת החיבור של צינור המים החמים לברז הינה לעיתים רותחת ובכך נקטין את הסיכון לבוא במגע עמה. בנוסף לברז המתואם לצורכיהם, ניתן לבחור גם ב'דוש' מסדרת "פינוק" הכוללת ראש מעוצב בקוטר 20 ס"מ ומוט טלסקופי מתכוונן, המאפשר שליטה באורך המוט לטובת התאמתו למידת הילד. אם לא די בכך, המזלף מסדרת הפינוק הינו בעל חמישה מצבים אשר ניתן להחליפם בקלות על ידי מתג המותאם במיוחד לשימוש על ידי ילדים.

 

אך זה לא השדרוג היחיד למקלחות הילדים. נקודה חשובה נוספת כשמדברים על מקלחות הילדים הינה פתח הניקוז. רבים ההורים שכבר הפסיקו לספור את הפעמים בהן החליקו צעצועים, פקקים או חלקים של משחקים במורד הפתח, מצב שהביא אותם לרדת על ארבע ולהיאבק עם הסוגר עד לשליפת הצעצוע האבוד. החדשות הטובות הן שבבחירה נבונה של פס ניקוז חדש תוכלו לוותר על התענוג המפוקפק. פסי הניקוז החדשים של פלסאון למשל, הינם קלים להתקנה, בעלי מערכת סינון המותקנת לפני פתח הביוב וגם מגיעה במגוון עיצובים, בין השאר כאלו עם פתחים קטנים אשר צעצועים למיניהם פשוט לא יכולים לצלול לתוכם.

 

אין ספק שאנחנו עומדים בפני עידן חדש של התאמת כל שירותי הבית השונים לצרכי הילדים והרי שאין יותר הגיוני מכך, אם חדר השינה שלהם נראה שונה לחלוטין משלנו, למה לא גם חדר האמבט?

 

דלג לתוכן העמוד