משפצים חדר אמבט?

לפני הכל, אם אתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שמהטעות הראשונה והעיקרית ביותר כבר נמנעתם –להתעלם מחדר האמבט בעת שיפוץ. אל תנידו את ראשכם מול המסך; לא תאמינו כמה אנשים משפצים כל חדר וחדר בבית אך בוחרים לדחות או לוותר על שיפוץ חדר האמבט כי זה נראה להם פחות חשוב.

מניסיון, חדר אמבט ישן או מוזנח מקרין על הבית כולו, גם אם בחרתם שיש איטלקי משובח למטבח ומיטה מתכווננת מרשימה באלפי שקלים לחדר השינה, עדיין הרושם שמותיר חדר האמבט הוא זה שילווה את אלה המבקרים אצלכם. יחד עם זאת, חבל לנו לשכנע את המשוכנעים, אם אתם כאן, כנראה שהבנתם את חשיבות חדר האמבט ואתם בעיקר מעוניינים להימנע מטעויות בעת השיפוץ, אז קדימה. קראו, גזרו ושמרו.

שיפוץ חדר אמבט

רצונות גדולים, חדר קטן

הטעות הכי נפוצה שמבצעים אנשים המשפצים את חדר האמבט זה רצון להכניס את כל העולם בחדר של 4 מטרים רבועים. אין ספק שזה כיף כשיש אמבטיה גדולה, או אפילו ג'קוזי, אסלה, כיור גדול (או שני כיורים לבני הזוג), מחמם מגבות אלגנטי, מראה מאסיבית עם פינת איפור וארונות אחסון בשפע למגבות ומוצרי טואלטיקה, אבל זה הרבה פחות כיף כשכל הפריטים הללו סוגרים את חלל חדר האמבט עד ששני אנשים לא יכולים לעמוד יחדיו ולצחצח שיניים.

בבואכם לבחור את האביזרים, הרהיטים והכלים הסניטריים לחדר האמבט החדש שלכם, בחרו רק את מה שבאמת נחוץ והשתמשו בו (זה אומר לוותר על המראה המגדילה שממילא מפחיד אתכם להציץ בה או על הברז המפואר שאתם מתקשים לפתוח ביד אחת), בצעו מדידות מדויקות לכל פריט, ואל, אל, אל תעמיסו! רוצים טיפ ראשון לנראות מרווחת? מיכלי הדחה סמויים, פריט חובה.

 

מזניחים את התאורה

כמעט יותר מבכל חדר אחר, בחדר האמבט התאורה היא קריטית. בסלון תוכלו להתמודד עם אור לבן במקום אור צהוב וישנם שפע פתרונות תאורה מלבד פלורסנט במטבח, אבל בחדר האמבט אתם זקוקים לאור משימתי! אור שיסייע לכם לבצע את כל הפעולות שמצריכות תאורה חזקה – סידור ועיצוב השיער, איפור, גילוח הפנים או הגוף, הסרת שערות סוררות בפינצטה ועוד.

אז למרות הפיתוי הגדול להציב נברשת מרשימה של תאורת אווירה, כזאת שהכי כיף לטבול באמבטיה מרגיעה לאורה, השתדלו להימנע מהטעות הזו. מקמו בחדר האמבט גופי תאורה איכותיים וחזקים ואל תשכחו להאיר במיוחד מסביב למראה הראשית בחדר. לא רוצים לוותר על האור הרומנטי? בקשו מהחשמלאי שתי מערכות תאורה נפרדות.

 

כסף מסובב את העולם (ואת האמבט)

אחד הדברים החשובים שעליכם לשקול בבואכם לשפץ את חדר האמבט הוא תקציב השיפוץ. בסעיף הזה ניתן לבצע שתי טעויות מנוגדות, כל אחת הרסנית בצורתה – חריגה מעבר לתקציב מול ניסיון לקצץ בעלויות. חריגה מהתקציב היא טעות מהסיבות המובנות, אין סיבה להוציא עשרות אלפי שקלים על שיפוץ חדר האמבט, במיוחד אם אין לכם את התקציב לכך.

כיום ניתן למצוא אופציות יפהפיות למוצרים מעוצבים, במחירים שפויים לכל אחד מרכיבי חדר האמבט. אין צורך בראש מקלחת מקצועי עם אורות לדים באלפי שקלים, אין צורך לייבא קרמיקה מיוחדת מאירופה, לכל תקציב יש את הפתרונות המתאימים לו שיעזרו לכם ליצור חדר אמבט מושלם תחת מגבלות התקציב.

יחד עם זאת, למרות מה שנאמר, גם מומלץ שלא לחפף ולהשקיע מעט מדי, אפילו נגדיל ונאמר שאם אין תקציב לשיפוץ עדיף שלא לשפץ מלכתחילה.

בחדר האמבט יש צורך בקרמיקה מיוחדת עמידה נגד לחות ומים, יש צורך בכלים סניטריים מחומרים מסוימים שלא מחלידים או מעלים עובש, יש צורך באיטום איכותי ובניקוז מקצועי, כל ניסיון לקמץ ברכיבים הללו, להחליף אותם בדברים דומים אך זולים יותר שלא מבצעים את הפונקציה הרצויה, יסתיים בכך שבעוד שנה או שנתיים תצטרכו לבצע את כל השיפוץ הזה מחדש וחבל! הגדירו תקציב מסוים, עמדו בו והיעזרו בבעלי מקצוע שיודעים את העבודה.

דלג לתוכן העמוד